Tekstvak: Obs Solte Campe  De Schuit 11  Postbus 17  9974 ZG Zoutkamp  Tel. 0595-401566  E-mail: obssoltecampe@lauwerseneems.nl  www.soltecampe.nl  27 – 08 – 2009

 

De Spuit 11 

 

 

 

 

 

 

 

We zijn weer begonnen.

Fijn om iedereen weer gezond en wel terug te zien na de vakantie. Wij hopen op een prettig schooljaar en (weer) een goede samenwerking met iedereen.

 

Wadlopen groep 7-8

Vrijdagochtend 3 september gaan de kinderen van groep 7-8 wadlopen in Pieterburen. Voor het vervoer hebben we vier auto’s nodig. We vertrekken om 8.30 uur. U kunt zich aanmelden bij Engel Buitenwerf. Denkt u eraan om uw kinderen stevige schoenen (zoals basketbalschoenen met veters)  mee te geven die vies mogen worden.

We weten niet precies hoe laat we terug zijn.

 

Stoetbomen

De leerlingen van groep 3 hebben maandag, volgens een jarenlange  traditie, een stoetboom meegekregen. Volgens het verhaal komen de takken van de boom van wijsheid, die op de zolder van de school groeit en met het uitreiken van de boom wordt de wens uitgesproken dat de kinderen net zo wijs worden als de meester of de juf.

 

EHBO

De EHBO-lessen beginnen donderdag 2 september. Het praktische gedeelte wordt gegeven door mevrouw Paagman.

Bellen

Wij verzoeken u niet op maandag, donderdag en vrijdag onder schooltijd te bellen, aangezien alle leerkrachten dan voor de klas staan. In noodgevallen kunt u natuurlijk altijd bellen.

 

Gym

De kinderen hebben op dinsdag en vrijdag gym. Op deze dag moeten ze dus hun gymkleding bij zich hebben.

Gr. 1-2              dinsdag             11.00 uur – 11.45 uur

                            vrijdag                 8.30   uur –  9.15 uur

Gr. 3-4-5           dinsdag             13.00 uur – 13.45 uur

Gr. 6-7-8           dinsdag             14.30 uur – 15.15 uur

Gr. 3-4              vrijdag                 11.00 uur – 11.45 uur

Gr. 5-6                vrijdag                 13.00 uur – 13.45 uur

Gr. 7-8                vrijdag                 14.30 uur – 15.15 uur

 

Op dinsdag mogen de kinderen van groep 1-2 om 11.45 bij de gymzaal worden opgehaald. Op vrijdag mogen de kinderen van groep 1-2 vanaf 8.15 bij de gymzaal worden gebracht. De kinderen van groep 3-4-5 beginnen dinsdagmiddag om 13.00 uur in de gymzaal, de gymzaal is vanaf 12.45 open. Groep 6-7-8 mag dinsdagmiddag na de gymles direct naar huis.

 

Adreswijziging

Als er veranderingen zijn in de adres- en/of telefoongegevens, geeft u dit dan zo spoedig mogelijk door? Dit graag op papier aan Jantina of Henrieke geven.

 

Luizen

Bij een aantal gezinnen zijn luizen gevonden. Wilt u hier extra alert op zijn? De beste manier om te controleren is met de stofkam. Als u luizen of neten vindt, horen wij dat graag op school.

 

Overblijven

Zou u eventuele veranderingen in overblijfdagen willen doorgeven aan Engel Buitenwerf?  Bij eenmalig overblijven graag even zelf noteren op de lijst in de gemeenschapsruimte.

 

Wie heeft er belang bij…

Omdat we het interieur vernieuwen in groep 1-2, hebben we veel meubilair wat we niet meer gebruiken. Tegen een kleine vergoeding kunt u kleutertafels en stoelen kopen.

 

Margedag 13 september

Maandag 13 september zijn alle kinderen vrij i.v.m. een margedag.

 

De schoolgids

Ieder jaar wordt de schoolgids aangepast en vastgesteld door het bevoegd gezag na instemming van de medezeggenschapsraad. U kunt de schoolgids lezen door middel van een link op onze website. Indien u een papieren exemplaar wenst te ontvangen, kunt u dit doorgeven (voor vrijdag 3 september) aan de locatie- coördinator.

Alle ouders ontvangen een informatiekalender met daarin alle data en praktische informatie.

 

Extra verlof

Wij brengen u zo aan het begin van het schooljaar graag de regels voor extra schoolverlof onder de aandacht. Bij deze Spuit krijgt u een folder, waarin de regels en procedures staan uitgelegd.

Ook wij zijn wettelijk verplicht ons aan deze regels te houden; dit betekent dat als wij verlof verlenen dat niet geoorloofd is, wij ook een boete kunnen krijgen. Dit is een aanzienlijk bedrag, die wij van het leermiddelenbudget zouden moeten betalen. U begrijpt, dat is niet reëel ten aanzien van de andere leerlingen. Ook als wij het vermoeden hebben dat een kind ongeoorloofd afwezig is (bijvoorbeeld een ziekmelding op de laatste schooldag) zijn wij verplicht dit te melden bij de leerplichtambtenaar. Bij in gebreke blijven, kunnen wij ook hiervoor een boete krijgen. Behalve dat wij hopen dat u, net als wij, de leerplicht voor uw kind ziet als een leerrecht, hopen wij ook dat u ons niet in een lastige positie brengt, namelijk de afweging tussen enerzijds de goede relatie met u als ouder ten opzichte van onze wettelijke verplichtingen en het leerrecht van de kinderen anderzijds.

 

Rapporten

Wilt u ervoor zorgen dat u het rapport van uw kind(eren) inlevert op school?

 

Sportdag

Donderdag 9 september is er een sportdag in Ulrum. Voor groep 5-8 begint het ’s ochtends om 9.15 uur tot 12.00 uur. Groep 3-4 wordt ’s middags 12.45 uur verwacht, het eindigt om 15.00 uur.

Voor de spelletjes zoeken we een aantal hulpouders; ’s morgens 4 ouders en ’s middags 3 ouders. Verder zoeken we ouders die groep 3-4 ’s middags naar Ulrum willen brengen.

De kinderen krijgen in de pauze drinken en een koekje.

 

Gevonden voorwerpen Spelweek

Tijdens spelweek zijn er een aantal kledingstukken blijven liggen. Ik de hal van de onderbouw hangt een lijst met beschrijvingen van de kledingstukken.

 

Agenda

Donderdag 2 september          OR-vergadering

Vrijdag 3 september                 Groep 7-8 wadlopen

Donderdag 9 september          Gr 3-8 sportdag in Ulrum

Maandag 13 september           Margedag, alle kinderen vrij

Donderdag 16 september        MR-vergadering

Dinsdag 21 september            Zakelijke ouder- en infoavond

Woensdag 22 september        GMR

Donderdag 30 september        Reserve sportdag

6 t/m 15 oktober                       Kinderboekenweek

Donderdag 14 oktober             Meespeelmiddag

Donderdag 21 oktober             OR-vergadering

23 t/m/ 31 oktober                    Herfstvakantie

                                        

                           

De volgende Spuit wordt meegegeven op vrijdag 3 september.

 

Met vriendelijke groeten,

team obs Solte Campe.